Kāds sakars auto ar vidi? Diskusija īpaši tiem, kuri apsver auto iegādi tuvākajā laikā | WWF Latvia

Kāds sakars auto ar vidi? Diskusija īpaši tiem, kuri apsver auto iegādi tuvākajā laikāPublicēts 17 septembris 2019   |  
Vide un auto
© Laura Treimane
Turpinot diskusiju ciklu “Kāds sakars?”, aicinām uz sarunu par auto saistību ar aktuālajiem vides izaicinājumiem. Šī saruna būs noderīga īpaši tiem, kuri apsver auto iegādi tuvākajā laikā.

Diskusija notiks 25. septembrī plkst. 18:00, SPIIKIIZI (Kr. Valdemāra ielā 17A). Links uz pasākumu Facebook.

49% Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar privāto automašīnu, kas ir viens no galvenajiem CO2 piesārņojuma avotiem pilsētās. Zinātnieki un Latvijas sabiedrība pauž arvien lielākas bažas par klimata krīzes ietekmi uz mūsu nākotni un dabu. Neskaitāmi pētījumi un ziņojumi liecina par strauju tuvošanos klimata slieksnim. Ko mēs varam darīt, izvēloties jaunu auto?

Diskusijā aplūkosim tādus jautājumus kā:
- Kādas pārmaiņas ir notikušas 10-15 gadu laikā, un kas šobrīd ir būtiskākais auto iegādē (motors, materiāli, lietošana)?
- Vai šodienas/rītdienas auto ir padomāts par klimatiskajiem "pīķiem" - karstums, nokrišņi, krasas temperatūras izmaiņas?
- Kā šodienas/rītdienas auto pielāgojas klimata politiskajiem mērķiem?
- Vai auto modeļu izstrādē tiek apsvērti arī citi vides aspekti, piemēram, izejmateriālu izcelsme, pārstrādes un remonta iespējas?

Pasākumā piedalīsies Auto Asociācija valdes loceklis Ingus Rūtiņš, pēc Ingusa stāstījuma diskusija ar auditoriju. Diskusiju moderēs Pasaules Dabas Fonds valdes priekšsēdētājs Ugis Rotbergs.

Pasaules Dabas Fonds rīko diskusiju ciklu #KādsSakars. Cikla ietvaros iesaistām sabiedrību sarunās, kur galda vienā pusē sēž vide, otrā – nozare, kura sākotnēji nešķiet saistīta ar vidi, ja vien neiedziļinās. Diskusiju mērķis ir noskaidrot, vai vides jautājumi ir tikai zinātnieku un NVO dienaskārtībā, vai arī tie skar dažādas citas sfēras.
Vide un auto
© Laura Treimane Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus