What would you like to search for?

Izbaudi brīvdienas dabas parkā Pape

Dabas parku „Pape” veido unikāla, daudzveidīga dabisko ekosistēmu mozaīka.

Neliels informatīvs materiāls - ko darīt brīvdienās dabas parkā Pape?

Dabas parku „Pape” veido unikāla, daudzveidīga dabisko ekosistēmu mozaīka: piekrastes lagūnaveida ezers un mitrāji, augstais kūdras purvs ar pārejas purviem, smilšu pludmales un staigājošās kāpas, piekrastes sausie un mitrie meži, palieņu pļavas ar tām raksturīgām floras un faunas sabiedrībām.

Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

Parkā izveidotas trīs dabas takas. Divās no tām, ejot kājām vai braucot ar velosipēdu, var izbaudīt dabas burvīgumu un aplūkot interesantākos apskates objektus parka teritorijā. Parka apmeklētāji var uzzināt arī vairāk par savvaļas orhidejām, izejot jauno Orhideju taku.  

Parka teritorijā atrodas arī Papes ciems, Papes Ķoņu ciems, kur joprojām pastāv bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, saglabājusies kādreizējā apbūve.

Dabas parkā pieejamas naktsmītnes, gida pakalpojumi (putnu vērošanai un savvaļas zirgu un tauru apskatei), laivu un velosipēdu noma, un cits nepieciešamais, lai baudītu atpūtu un izzinātu dabu! 
 

LASI VISU PUBLIKĀCIJU

Ko darīt brīvdienās dabas parkā Pape?

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu