What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Piesakies dabas glābšanas apmācībām OIL SPILL līdz 9. augustam

Baltijas valstīs ir uzsākts projekts OIL SPILL, kura mērķis ir reaģēšanas spēju uzlabošana naftas noplūdes gadījumos Baltijas jūras reģionā, veicinot sadarbību starp kompetentajām iestādēm un brīvprātīgajiem.

Baltijas valstīs ir uzsākts projekts OIL SPILL, kura mērķis ir reaģēšanas spēju uzlabošana naftas noplūdes gadījumos Baltijas jūras reģionā, veicinot sadarbību starp kompetentajām iestādēm un brīvprātīgajiem.

Piesakies brīvprātīgajam darbam līdz 2019. gada 9. augustam par rīcību naftas produktu savākšanai Latvijas jūras un upju krastos. Piesakoties brīvprātīgajam darbam, Tu:
  1. Tiksi iekļauts dabas glābšanas grupā, kas izbrauks pēc nepieciešamības Tavā reģionā;
  2. Pēc vēlēšanās vari tikt nozīmēts par dabas glābēju grupas koordinatoru (10 cilvēku grupa);
  3. Piedalīsies dabas glābšanas mācībās Mērsraga ostā 2019. gada 14. augustā;
  4. Piedalīsies dabas glābšanas mācībās Igaunijā un Somijā 2019. un 2020. gadā.
Pieteikšanās rakstot Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas Biroja Jūras nodaļas vadītājam uz e-pastu aleksandrs.pavlovics@taiib.gov.lv, 2 teikumos aprakstot savu interesi iesaistīties dabas glābšanas darbos.
 
Kuģa vai rūpnīcas avārija var notikt jebkurā brīdī. Naftas noplūdei ir milzīga un tūlītēja ekonomiskā, sociālā un vides ietekme. Radušās noplūdes gadījumā naftas produkti var būtiski piesārņot Baltijas jūras, upju krastus un ūdeņu gultnes, ietekmējot dzīvnieku un augu dzīves apstākļus un eksistenci vēl vairākus gadu desmitus pēc noplūdes. Tāpat var ciest vietējie iedzīvotāji, kuri strādā zvejniecības vai tūrisma nozarē.
 
Atšķirībā no atklātas jūras un starptautiskajiem ūdeņiem, naftas noplūdes novēršana seklos ūdeņos un piekrastes zonās bieži vien ir sarežģīta – ir neskaidrs uzdevumu un atbildības sadalījums starp kompetentajām iestādēm un citām ieinteresētajām personām, piemēram, NVO, kā arī tas ir ilgtermiņa process, kas var ilgt pat vairākus desmitus gadu. Valsts institūcijām jāveic preventīvi pasākumi, bet šādās krīzes situācijās jāveic ātra rīcība. Masīva naftas produktu piesārņojuma gadījumā ir nepieciešams arī sabiedrības atbalsts, lai novērstu radušās piesārņojuma sekas. Neviena valsts nevar pārvaldīt smagu naftas noplūdi bez organizētiem un apmācītiem brīvprātīgajiem.
 
Krīzes situācijas gatavības nodrošināšanai ietilpst resursi (cilvēkresursi, materiāli) un standarta procedūru pārzināšana resursu efektīvai pielietošanai. The Finnish National Rescue Association (SPEK) ir izstrādājuši divas rokasgrāmatas “Managing And Organising Volunteers In Oil Spill Response” un “Tasks Suited To Volunteers In Oil Spill Response” par brīvprātīgo atbalstu un nozīmi, reaģējot uz naftas noplūdi.
 
Projektā piedalās partneri no Somijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas sadarbībā ar asociētām organizācijām no Norvēģijas, Vācijas un Luksemburgas. Projektu Latvijā koordinē Latvijas Jūras akadēmija.
 
Plašāka informācija par projektu ir pieejama šeit: https://blogit.utu.fi/oilspill/about-the-project/
 
Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Pasaules dabas fonds.
Attēlu rezultāti vaicājumam “sabiedrības integrācijas fonds logo”

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu