Spēle “Ūdenstopija”, anketas un konferences ieraksts par ūdeņu bioloģisko daudzveidību | WWF Latvia

Spēle “Ūdenstopija”, anketas un konferences ieraksts par ūdeņu bioloģisko daudzveidībuPublicēts 18 decembris 2019   |  
Skolēni konferencē spēlē spēli "Ūdenstopija"
© Pasaules Dabas Fonds
Projekta ietvaros esam izstrādājuši šādus noderīgus un informatīvus materiālus:
  • 3 veidu origami tipa anketas (upēm, ezeriem un jūrai) ūdens bioloģiskās izpētes veikšanai ar ūdens dzīvnieku un augu noteicēju
  • Stratēģiska lomu un komandu spēle “Ūdenstopija”, kuru var spēlēt līdz 25 personas vienlaikus
  • Tiešsaistes semināra ieraksts skolotājiem par bioloģisko daudzveidību ūdenī
  • Skolēnu konferences ieraksts, kurā zināšanas sniedza Vides Risinājumu institūta eksperti
Projekta laikā mēs apmeklējām 9 skolas un 1 skautu nometni, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem devāmies ūdens dabas daudzveidības izzināšanas ekspedīcijās uz vietējām upēm, ezeriem vai jūras pludmalēm. Tāpat 10. decembrī rīkojām projekta noslēguma konferenci (konferences ieraksts šeit), kuru apmeklēja 80 skolēni, kuri piedalījās ekspedīcijās. Savukārt 12. decembrī mēs apmācījām vairāk kā 50 skolotājus, lai viņi būtu spējīgi pašrocīgi doties ekspedīcijās pie ūdenstilpēm īpaši izstrādātu origami anketu aizpildīšanai. Ir tapušas 3 veidu anketas: upēm, ezeriem un jūrai. Upes un ezera anketu aizpildīšanai būs jāizmanto ūdens augu un dzīvnieku noteicēji. Ja vēlaties saņemt tiešsaistes semināra ierakstu skolotājiem, sazinieties ar Magdu Jentgenu, mjentgena@pdf.lv.

Ir tapusi arī spēle stratēģiska lomu spēle “Ūdenstopija”, kas interesantā un interaktīvā veidā māca jauniešiem par dažādām ietekmēm uz ūdens kvalitāti un bioloģisko daudzveidību. Šo spēli var spēlēt komandās, līdz 25 personas vienlaikus. Spēlētāji ieņem dažādas sabiedrības lomas, kas ir spējīgi ietekmēt (pozitīvi vai negatīvi) ūdens kvalitāti un bioloģisko daudzveidību tajā (NVO, valdība, iedzīvotājs, lauksaimnieks, mežsaimnieks, zvejnieks, teritorijas attīstītājs). Spēle sastāv no dažādiem elementiem un tā digitālā formātā tiks ievietota pdf.lv tuvākajā laikā kopā ar pārējiem materiāliem.

 

 
Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.Skolēni konferencē spēlē spēli "Ūdenstopija"
© Pasaules Dabas Fonds Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus