Turpinām apzināt brīvprātīgos dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumos | WWF Latvia

Turpinām apzināt brīvprātīgos dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumosPublicēts 08 jūlijs 2020   |  
oil spill, naftas noplūde, pingvīns, nafta
© WWF / Bob Zuur
Latvijas Vides pārvaldības asociācija, Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Valsts vides dienests ir kopīgi izstrādājuši dokumenta projektu “Nacionālā rīcības plāna dzīvnieku glābšanai piesārņojuma gadījumā jūrā un krastā izstrāde”.1 Projekta ilgtermiņa mērķis ir nodrošināt Latvijas kompetento iestāžu gatavību koordinētiem un efektīviem glābšanas darbiem jūras un krasta piesārņojuma gadījumā.

Šajā rīcības plānā mēs, Pasaules Dabas Fonds, esam atbildīgi par brīvprātīgo spēku apzināšanu un apmācību, lai uzlabotu reaģēšanas spējas un glābtu dzīvniekus naftas noplūdes gadījumos.

Aicinām pietiekties brīvprātīgajam darbam dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumos. Brīvprātīgie tiks iekļauti operatīvā dabas un dzīvnieku glābšanas datubāzē, lai nākotnē tiktu apmācīti, kā rīkoties negadījumu situācijās un kā pareizi asistēt veterinārārstus un brīvprātīgo koordinatorus, kad šāds negadījums ir iestājies.

Aizpilot anketu, tu piekrīti, ka negadījuma situācijā (kas var notikt jebkurā laikā) ar tevi varēs sazināties Pasaules Dabas Fonda darbinieks.

Piesakies, aizpildot elektronisku pieteikumu vietnē: ej.uz/naftas_piesarnojums

Ar katru gadu pieaug transportējamās naftas apjoms Baltijas jūrā. Sākot ar 2009. gadu, negadījumu skaitam ir tendence pieaugt.2 Naftas produktu piesārņojuma gadījumā ūdeņos bieži vien pirmie cietēji ir tieši ūdens putni. Ja šādi gadījumi notiek lielākā mērogā, ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, lai palīdzētu veterinārārstiem un pirmajiem respondentiem glābt putnu dzīvības. Neviena valsts nevar pārvaldīt smagu naftas noplūdi un tās sekas bez organizētiem un apmācītiem brīvprātīgajiem.
 
1 http://lvpa.lv/?object_id=720
2 (HELCOM. Baltic Marine Environment Protection Commission. “Annual Report on Shipping accidents in the Baltic Sea in 2013”

“Turpinām apzināt brīvprātīgos dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumos” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par “Turpinām apzināt brīvprātīgos dzīvnieku glābšanai akūtu naftas noplūžu gadījumos” saturu atbild nodibinājums “Pasaules Dabas Fonds”.

oil spill, naftas noplūde, pingvīns, nafta
© WWF / Bob Zuur Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus