The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Latvijas finālists 2021. gadā
2021. gadā 11 lauksaimnieki no valstīm, kas atrodas Baltijas jūras sateces baseinā, tika apbalvoti par nozīmīgu darbu, kas palīdz ieviest jaunas metodes un novērst Baltijas jūras piesārņošanu ar barības vielām. Galveno apbalvojumu un naudas balvu 10 000 eiro apmērā šogad saņēma bioloģiskais lauksaimnieks no Somijas — Sauli Branders (Sauli Brander), kurš savā saimniecībā ir izveidojis mitrājus, buferjoslas, kā arī izmanto precīzo lauksaimniecību un barības vielu pārstrādes praksi, izmantojot vistu kūtsmēslus.
“Svarīgākais, ko gribētu uzsvērt, ir Z/S Kotiņi īpašnieka domāšanas veids. No vienas puses, ekonomika šobrīd daudzviet nodara pāri dabai un apkārtējai videi, bet Alda attieksme pret dabu, pret lauksaimniecību, pret vidi ir ļoti saudzīga. Samērīgums ir šī brīža svarīgākais, kas būtu jāievēro ekonomikā un attiecībās ar dabu, ” tā par atzinību saņēmušo saimnieku izsakās Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.
Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis, pasniedzot balvu, atzina: “Šobrīd atrodamies saimniecībā, kur ir ļoti pārdomāta zemes resursu izmantošana. Saimnieks ar savu stratēģisko redzējumu iet pa priekšu starptautiskām un nacionālām resursu pārvaldības politikām. Efektivitāte, gudra resursu izmantošana, telpiski īsas ražošanas ķēdes, bezatlikuma saimniecība, jaunu tehnoloģiju ieviešana ar iespējami mazu ietekmi uz vidi un cilvēku - tie ir atslēgas vārdi, kuri arvien biežāk mums būs jālieto, runājot par nākotnes izaicinājumiem, arī lauksaimniecībā.”
Starptautiskais konkurss “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” kopš 2009. gada tiek organizēts 11 Baltijas jūras reģiona valstīs. Tā mērķis ir izcelt Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu, kā arī sniedz pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus piemērus.
Konkursu Latvijā organizē Pasaules Dabas Fonds un Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.