What would you like to search for?

z/s "Vecsiljāņi"

Latvijas finālists 2015. gadā.

© z/s "Vecsiljāņi"
STARPTAUTISKIE UZVARĒTĀJI

Somu pāris Markus Eerola un Minna Sakki-Eerola ir uzvarējuši Pasaules Dabas Fonda konkursā „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015”! Apbalvojums pasniegts svinīgā ceremonijā Štrālzundē, Vācijā un iegūts par saimniecībā izmantotajām inovatīvajām, precīzajām tehnikām, kas palīdz veidot optimālu augsnes struktūru un novērš augu barības vielu noplūdi.

Par z/s "Vecsiljāņi"
2015. gada starptautiskā konkursa "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā" Latvijas finālists – Z/S "Vecsiljāņi", kur saimnieko Juris Sprukulis.
 
Z/S "Vecsiljāņi" izveidota 1991. gadā, tā atrodas Kokneses novada Bebru pagastā, Daugavas sateces baseinā. Saimniecība nodarbojas ar piena, siera ("Ievas siers"), elektroenerģijas un augkopības produkcijas ražošanu – nozares viena otru papildina, tādējādi ļaujot efektīvi izmantojot resursus. Šobrīd "Vecsiljāņos" tiek nodarbināti 47 cilvēki.

"Efektīva resursu izmantošana, produkta pievienotā vērtība un siltumnīcas efekta gāzu emisiju ietekmes uz vidi mazināšana ir atslēgas vārdi šodienas biznesa sektorā, ar ko sastopamies "Vecsiljāņi" ražošanas procesā. Tāpat ļoti atzinīgi vērtējam, ka uzņēmums ir atvērts plašākai publikai un dalās ar dažādām interešu grupām ar savu labo praksi. Priecājamies par "Vecsiljāņu" uzvaru un novēlam turpmākus panākumus," saka Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.
Efektīvi un videi draudzīgi
Saimniecība "Vecsiljāņi" lieliski demonstrē, ka videi draudzīga ražošana iet roku rokā ar efektivitāti. "Gada lauksaimnieka tituls mums nozīmē ļoti daudz, mēs vienmēr esam strādājuši ar cieņu pret Latvijas dabu un apziņu, ka šajā pasaulē neesam vienīgie," uzsver saimnieks Juris Sprukulis.

"Mūsu saimniecībā visas nozares viena otru papildina, ražošana ir sakārtota un ieviešot videi draudzīgus lauksaimniecības tehnoloģiju risinājumus, kā piemēram jaunas biogāzes un šķidrmēslu izkliedes tehnoloģijas, "Vecsiljāņi" iegūst arī visefektīvākās mūsdienu tehnoloģijas."

“Zemnieku saeima ir gandarīta par konkursa pieaugošo atpazīstamību ne tikai sabiedrības, bet arī pašu lauksaimnieku vidū," stāsta biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētaja vietniece Maira Dzelzkalēja.

"Ar katru gadu saimnieku pulks kļūst arvien dažādāks, to piedāvātie efektīvas saimniekošanas risinājumi interesantāki. Priecē, ka, neskatoties uz smago situāciju piena lopkopībā, jau otro gadu laureāts ir tieši šī sektora pārstāvis, kurš rezultātu ir sasniedzis pateicoties efektīvām ražošanas metodēm, kā arī, mazinot saimniekošanas negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Sveicam visus konkursa dalībniekus, kuri ir nozares profesionāļi un vienmēr ir atvērti jaunām idejām."