What would you like to search for?

Kampaņa #Together4Forests
© WWF-UK

Meži, savannas un citas vērtīgas ekosistēmas tiek iznīcinātas satraucošā ātrumā. Šī iznīcināšana ir tieši saistīta ar gaļas, piena produktu, palmu eļļas, kafijas un šokolādes patēriņu Eiropā. ES piegādes ķēžu dēļ mēs neapzināti iznīcinām savu planētu. Eiropas Savienība ir arī otra lielākā meža riska produktu importētāja pasaulē, tāpēc ir steidzami jārīkojas!

ES iestādes ir panākušas vēsturisku vienošanos par jaunu likumu, kas neļaus ES tirgū nonākt produktiem, kas saistīti ar mežu izciršanu! Šis ir pirmais regulējums pasaulē, kas vērsts pret globālo atmežošanu, un tas ievērojami samazinās ES ietekmi uz dabu. Tā ir arī nozīmīga WWF globālās kampaņas #Together4Forests uzvara, kas pēdējo divu gadu laikā ir apvienojusi vairāk nekā 210 NVO, lai cīnītos par stingru ES likumu pret atmežošanu. Paldies visiem, kas atbalstīja #TogetherForForests!

Kāpēc iesaistīties?
Meži ir ļoti svarīgi mūsu labklājībai. Tie nodrošina mūs ar skābekli, pārtiku, pajumti. Tie pasargā mūs no klimata pārmaiņām, sausuma un pat pandēmijām. Meži ir mājvieta 80 % pasaules sauszemes sugu, tostarp putniem, kukaiņiem, abiniekiem un augiem.

Kopš 1990. gada pasaulē ir izzuduši 178 miljoni hektāru mežu. Katru gadu mēs zaudējam mežu platību Grieķijas izmērā. Turklāt jaunākie Global Forest Watch dati liecina, ka 2019. gadā, salīdzinot ar 2018. gadu, par gandrīz 3 % palielinājies pirmatnējā meža - meža, kas nekad nav ticis izcirsts - iznīcināšāna.

Pirmo reizi Eiropas Komisija un ES dalībvalstis ir gatavas apspriest atmežošanas problēmas risināšanu ar jauna saistoša tiesību akta palīdzību. Tagad ir īstais brīdis paust atbalstu stingram likumam: Eiropas Komisija 2021. gada 17. novembrī publicēja priekšlikumu ES tiesību aktam par piegādes ķēdi, kas nepieļauj atmežošanu. Valstu valdībām un Eiropas Parlamentam būs jāizstrādā sava nostāja par jauno tiesību aktu un jāvienojas par tā galīgo redakciju. #Together4Forests aicina ikvienu iesaistīties, nosūtot  vēstuli lēmumu pieņēmējiem, tādejādi paužot atbalstu šim likumam.

Tagad mums ir reāla iespēja apturēt tādu produktu nonākšanu ES tirgū, kas saistīti ar atmežošanu, mežu degradāciju un ekosistēmu pārveidošanu, kā arī apturēt ar to saistītos cilvēktiesību pārkāpumus. Tādējādi mēs pasargāsim ne tikai pasaulē pēdējos atlikušos mežus, bet arī savannas, kūdrājus un citas unikālas vietas, kas tiek iznīcinātas ES patēriņa vajadzībām.