What would you like to search for?

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
© VISC

Svētku padomdevējs klimata jautājumos būsim mēs, ar kuru palīdzību tiks realizēts Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts “Klimatam pozitīvi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” jeb kampaņa #KlimataDraugs.

#KlimataDraugs

Ar projekta atbalstu pirms svētkiem un svētku laikā, iesaistot svētku dalībniekus un viesus, īpaša uzmanība tiks pievērsta videi draudzīgiem paradumiem. Katram svētku dalībniekam būs iespēja uzzināt, cik videi draudzīgs viņš ir un ko katrs var darīt labāk.

Šim nolūkam tiek radīts īpašs digitāls Klimata kalkulators skolēniem, kas atraktīvā veidā iesaistīs skolēnus un izglītos par klimatam draudzīgām rīcībām ikdienā. Arī kolektīvi varēs uzzināt, cik zaļi tie ir, summējot dalībnieku rezultātus.

Pasākuma laikā tiks arī akcentētas videi draudzīgas izvēles un ieteikumi organizatoriem un novērtēts pasākuma CO2 emisiju kopējais apjoms. Šim nolūkam top Klimata kalkulators svētku organizatoriem. Abi jaunizveidotie digitālie rīki varēs tikt izmantoti arī pēc svētkiem – skolās, interešu izglītības iestādēs un organizējot liela mēroga pasākumus citviet.

Svētku rīkotāji aicinās izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

© VISC
Svētku rīkotāji aicinās izvērtēt savus ikdienas paradumus
Svētku rīkotāji aicinās izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

Šogad Svētku organizatori ir apņēmušies:
- Lielu uzmanību pievērst infrastruktūrai, lai uz lielākajām norises vietām būtu ērti doties ar velosipēdu vai skrejriteni, kā arī sabiedrisko transportu;
- Savos pasākumos neizmantot balonus un nerīkot salūtus, kā tas ir bijis iepriekšējos Svētkos;
- Dalībniekiem dāvināt somiņas no otrreiz pārstrādāta materiāla un vairākkārt uzpildāmās ūdens pudeles;
- Norišu vietās rūpēties par drošām dzeramā ūdens uzpildīšanas iespējām;
Īpašu uzmanību pievērst arī materiāliem, no kuriem tiks ražota svētku atribūtika;
- Svētku suvenīru klāstā rast iespēju iegādāties lietas, kas darinātas no videi draudzīgiem materiāliem;
- Izvirzīt ēdinātājiem norises vietās stingrāki noteikumi, kas vērsti uz atbildīgu iepakojuma un trauku izvēli;
- Drukas materiāliem izmantot tikai tādu papīru, kam ir sertifikāts;
- Nodrošināt iespēju šķirot atkritumus;
- Aicināt ikvienu Svētku laikā apmeklēt izglītojošas aktivitātes Vērmanes dārzā.


Publikācija tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.