Aicinām uz semināru 26. oktobrī privāto mežu īpašniekus demonstrējumu teritorijā „Pūpoli” | WWF Latvia

Aicinām uz semināru 26. oktobrī privāto mežu īpašniekus demonstrējumu teritorijā „Pūpoli”Publicēts 23 oktobris 2019   |  
Priedes stumbrs
© Billijs Cirvelis
Sestdien, 26. oktobrī, plkst. 10:00 meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā „Pūpoli” Vecumnieku novada Kurmenes pagastā notiks seminārs par meža apsaimniekošanu. Seminārā iekļautas dažādas tēmas – nekailciršu mežu apsaimniekošana, Eiropas Savienības piedāvātais atbalsts mežu īpašniekiem, darba aizsardzības prasības mežizstrādes jomā, mazā ērgļa aizsardzība Latvijā un citas aktualitātes privātā meža apsaimniekošanā. Dienas otrā daļa plānota mežā, iepazīstoties ar jaunākajiem kopšanas un izlases ciršu objektiem un apmeklējot mazā ērgļa ligzdu. Uz bezmaksas semināru aicināti meža īpašnieki, apsaimniekotāji un visi citi interesenti.

Pasākumu atklās demonstrējumu teritorijas „Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks, kurš pastāstīs par vairāk kā desmit gadu ilgo pieredzi nekailciršu mežsaimniecībā un to, kāpēc īpašumā priekšroka dota šādam meža apsaimniekošanas modelim. Seminārā mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora iepazīstinās ar jaunumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem. Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore Liene Budzinska un vecākā inspektore Līga Jansone izstāstīs par darba aizsardzības prasībām, kas jāievēro jebkuram meža īpašniekam veicot mežizstrādes darbus. Pasākuma pirmo daļu noslēgs Latvijas Ornotoloģijas biedrības pārstāvis Andris Dekants, kas pastāstīs par mazā ērgļa aizsardzību Latvijā, mikroliegumu izveides principiem. Semināra otrajā daļā dalībniekiem diskusijā ar Raimondu Mežaku un Pasaules Dabas Fonda Meža programmas vadītāju Jāni Rozīti varēs iepazīties ar  jaunākajiem kopšanas un izlases ciršu objektiem, tajā skaitā izlases cirti plantāciju mežā. Praktiskās daļas turpinājumā kopā ar Andri Dekantu būs unikāla iespēja apmeklēt mazā ērgļa ligzdu, lai diskutētu par mikrolieguma izveidi un mazā ērgļa aizsardzības nosacījumiem praksē.

Pasākumu rīko demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” īpašnieki, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs un Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un Valsts darba inspekciju. Visi semināra dalībnieki aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Seminārs ir bezmaksas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “sabiedrības integrācijas fonds logo”
Priedes stumbrs
© Billijs Cirvelis Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus