29. jūlijā Mērsragā norisināsies mācības “National Oilex 2020” | WWF Latvia

29. jūlijā Mērsragā norisināsies mācības “National Oilex 2020”Publicēts 28 jūlijs 2020   |  
Naftas piesārņojums, oil spill, negadījums
© Scott Dickerson / WWF-US


Rīt, 29. jūlijā, Mērsraga ostā un ārējā reidā jūrā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta organizētās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības “National Oilex 2020”.

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojuma incidentiem jūrā un ostu akvatorijās, lai spētu efektīvi ierobežot piesārņojumu un iespējami ātri  novērstu kaitējumu videi. Mācību laikā tiks izvietotas piesārņojumu norobežojošās barjeras un imitēta naftas plankuma savākšana ar speciālu aprīkojumu.

Mācību ietvaros tiks saņemts trauksmes signāls Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrā, un seku novēršanā iesaistīsies Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība, štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis”, krasta apsardzes kuģis KA - 14 “Astra” un Mērsraga ostas pārvalde. Mācību norisi novēros Pasaules dabas fonda, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts vides dienesta un Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja pārstāvji, kā arī brīvprātīgie novērotāji.

Krasta apsardzes dienests ik gadu sadarbībā ar Latvijas ostām, rīko piesārņojuma novēršanas vingrinājumus. Šādi vingrinājumi ir nozīmīgs priekšnosacījums, lai uzturētu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku spēju likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.“29. jūlijā Mērsragā norisināsies mācības “National Oilex 2020”” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par “29. jūlijā Mērsragā norisināsies mācības “National Oilex 2020”” saturu atbild nodibinājums “Pasaules Dabas Fonds”.

Naftas piesārņojums, oil spill, negadījums
© Scott Dickerson / WWF-US Enlarge

komentāri

blog comments powered by Disqus