What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Arvien vairāk restorānu rada videi un jūras ekosistēmai draudzīgākas ēdienkartes

Rīgas restorānu nedēļā pievērsīs uzmanību atbildīgam jūras velšu patēriņamVairāki restorāni un biedrība “Jauno pavāru kustība” ir apņēmušies sekot Pasaules Dabas Fonda iniciatīvai “Lai jūra čum un mudž” un piedāvāt saviem klientiem tikai tādas zivis, kuru zveja un audzēšana neatstāj postošu ietekmi uz zivju krājumiem un vidi. Šogad arī Rīgas restorānu nedēļā, kas notiks no 29. jūnija līdz 12. jūlijam, uzņēmēji pievērsīs uzmanību atbildīgam zivju un jūras velšu patēriņam, īpašu uzsvaru liekot uz vietējo produkciju.

Rīgas restorānu nedēļā pievērsīs uzmanību atbildīgam jūras velšu patēriņam.

Vairāki restorāni un biedrība “Jauno pavāru kustība” ir apņēmušies sekot Pasaules Dabas Fonda iniciatīvai “Lai jūra čum un mudž” un piedāvāt saviem klientiem tikai tādas zivis, kuru zveja un audzēšana neatstāj postošu ietekmi uz zivju krājumiem un vidi. Šogad arī Rīgas restorānu nedēļā, kas notiks no 29. jūnija līdz 12. jūlijam, uzņēmēji pievērsīs uzmanību atbildīgam zivju un jūras velšu patēriņam, īpašu uzsvaru liekot uz vietējo produkciju.

Restorāna “Ferma” īpašnieks un šefpavārs Māris Astičs pēc pievienošanās iniciatīvai no ēdienkartes ir izsvītrojis Eiropas zuti, kuru Pasaules Dabas Fonds šī gada kampaņā aicina sargāt ar aizvērtu muti. Viņš savu lēmumu pamato: "Gan likumīga, gan nelikumīga zveja no paaudzes paaudzē radījusi sekas, ar kurām mēs šobrīd saskaramies. Ļoti sarukusi zušu populācija. Izzudušas Baltijas stores. Mēs esam apņēmušies saglabāt jūras resursus ar savu darbību un vīziju par to, kādam jābūt ēdienam. Un aicinām arī citus pievienoties iniciatīvai!“

Restorāna “Skrundas muiža” šefpavārs un viens no biedrības “Jauno pavāru kustība” dibinātājiem Žanis-Raivo Behmanis retoriski vaicā: “Kurš gan cits, ja ne mēs esam atbildīgi par to, kas notiek ar pasauli? Mēs šajā pasaulē neieradāmies, lai to sabeigtu, bet - lai noturētu un par to rūpētos. Rūpes ir atbildība!”

ANO dati liecina, ka vairāk nekā 30% pasaules savvaļas zivju krājumu ir pārzvejoti. Lai iesaistītos jūras ekosistēmu aizsardzībā, svarīgi ir izvēlēties zivis un jūras veltes, kuru nozveja un audzēšana ir ilgtspējīga. Pasaules Dabas Fonda radītais Zivju gids ir instruments, kas palīdz orientēties plašajā zivju un jūras velšu piedāvājumā un izvēlēties zivis, kuru populācijas nav apdraudētas un kuru ieguve nerada negatīvu ietekmi uz vidi. Restorāni, pievienojoties iniciatīvai “Lai jūra čum un mudž”, ne vien vairo klientu zināšanas un palīdz mainīt ēšanas paradumus, bet arī attīsta nozares labo praksi.

Ar Zivju gida rekomendācijām ilgtspējīgai jūras velšu izvēlei iepazīstināti arī restorāni, kuri vērs savas durvis visiem gardēžiem Rīgas restorānu nedēļā, kas notiks no 29. jūnija līdz 12. jūlijam. Par izcilu vasarīgu maltīšu daļu kļūs tādas vietējo zivju sugas kā brētliņa, siļķe, breksis, zandarts. Pasaules Dabas Fonds aicina atbalstīt Latvijas uzņēmējus – apmeklēt Rīgas restorānus un baudīt garšas!

Iniciatīvai “Lai jūra čum un mudž” ir pievienojušies “Dome zivju restorāns”, “Ferma”, “Skrundas muiža”, “Pavāru māja Līgatnē”, biedrība “Jauno pavāru kustība”, “Restorāns 3”, 3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt”, “Buržujs”, “KEST”, kā arī “Rimi Latvia”.

Pasaules Dabas Fonds aicina arī citus uzņēmumus - restorānus, ēdnīcas, viesnīcas, pārtikas ražotājus, izplatītājus, veikalus, zivju kioskus un ikvienu, kas patērētājam piedāvā zivis, - pievienoties iniciatīvai “Lai jūra čum un mudž”, jo ceļš uz veselīgām ekosistēmām un bagātīgiem zivju krājumiem var būt gan nedārgs, gan garšīgs!

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu