The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Vai COP16 būs pagrieziena punkts dabai?
Pasaules dabas fonda (WWF) ziņojums Dzīvā planēta atklāj satraucošas tendences – pēdējo 50 gadu laikā savvaļas dzīvnieku populācijas ir samazinājušās vidēji par 73%, bet ekstrēmi laikapstākļi turpina skart kopienas visā pasaulē. ANO Bioloģiskās daudzveidības konference (COP16), kas no 2024. gada 21. oktobra līdz 1. novembrim norisināsies Kali pilsētā Kolumbijā, būs izšķiroša iespēja pasaules līderiem vienoties un steidzami rīkoties, lai apturētu un mainītu šo postošo tendenci.
COP16 jeb ANO bioloģiskās daudzveidības konference, kurā valstis tiksies, lai apspriestu un pieņemtu svarīgus lēmumus par bioloģiskās daudzveidības samazināšanās problēmu risināšanu. Konferences galvenais uzdevums ir novērtēt progresu, kas sasniegts, īstenojot Kuņminas-Monreālas Globālo bioloģiskās daudzveidības sistēmu. Šī ir ambicioza vienošanās, kuras mērķis ir līdz 2030. gadam apturēt dabas izzušanu un veicināt tās atjaunošanu.
Globālā bioloģiskās daudzveidības sistēma (Global Biodiversity Framework) un tās nozīme
GBS ir izvirzīti vērienīgi mērķi, piemēram, aizsargāt 30 % sauszemes, saldūdens un okeāna teritoriju līdz 2030. gadam, reformēt dabai kaitīgās subsīdijas un ievērojami palielināt finansējumu dabas aizsardzībai.
Kas ir nacionālās bioloģiskās daudzveidības stratēģijas un rīcības plāni?
Nacionālās bioloģiskās daudzveidības stratēģijas un rīcības plāni (National Biodiversity Strategies and Action Plan) ir valstu plāni, kas izstrādāti, lai īstenotu GBS mērķus valsts līmenī. WWF piedāvā rokasgrāmatu, kas palīdz valstīm izstrādāt efektīvus plānus, lai nodrošinātu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Diemžēl pārāk maz valstu ir ceļā, lai sasniegtu 2030. gada mērķus.
WWF piecas galvenās prasības COP16:
- Vairāk valstu rīcības plānu: Nepieciešams, lai vairāk valstu iesniegtu un īstenotu savus plānus dabas atjaunošanai.
- Lielāks finansējums dabai: Īpaši svarīgi ir atbalstīt jaunattīstības valstis, pamatiedzīvotājus un vietējās kopienas.
- Bioloģiskās daudzveidības integrēšana: Visās nozarēs ir jāpieņem lēmumi, kas veicina dabas aizsardzību.
- Sinerģija starp rīcību klimata un dabas jomā: Klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība ir cieši saistītas.
- Taisnīga labumu sadale: Ir jānodrošina, ka dabas resursu izmantošanas ieguvumi tiek godīgi sadalīti, īpaši pamatiedzīvotāju starpā.