Zandarts | WWF Latvia

Zandarts rel=
Zandarts
© Scandinavian Fishing Yearbook / WWF-Canon
Lat. Sander lucioperca
Eng. Pikeperch


Zandarts ir plēsīga zivs, kas pielāgojies medībām seklos un duļķainos ūdeņos, kur tas ķer nelielas zivis. Zandarts ir saldūdeņu zivs, kas dzīvo upēs un ezeros, bet sastopams arī  Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē. Zandarts var izaugt ļoti liels, retos gadījumos pat garāks par metru un smagāks par 15 kg. Latvijā, zandarta populāciju uzturēšanai, mazuļi tiek ielaisti daudzos ezeros, kā rezultātā tas pašlaik ir plaši izplatīts saldūdeņos. Populāra zivs zvejnieku un makšķernieku vidū. Minimālais nozvejas izmērs Latvijā ir 45 cm.


 

ĒDIET UZ VESELĪBU!

Lietojot uzturā labāk izvēlēties zandartu, kas nozvejots Latvijas ezeros, kur notikusi zandartu pavairošana, ar žaunu tīkliem Peipusa vai Vertsjerva ezerā, audzēts recirkulācijas sistēmās Dānijā, Vācijā vai Nīderlandē. Ja iegūts saskaņā ar MSC sertifikātu.

UZMANĪGI!

Padomājiet pirms iegādājaties zandartu, kas nozvejots ar tīkliem vai āķu jedām Latvijas, Lietuvas vai Polijas iekšējos ūdeņos vai ar tīkliem vai velkamajiem vadiem Peipusa ezerā. Ja nozvejots ar murdiem Lietuvā vai Igaunijā.

NEĒDIET!
Nepērciet zandartu, kas nozvejots ar tīkliem Baltijas jūras rietumu daļā vai Botnijas līcī.