What would you like to search for?

Ziņas un jaunumi

Nenopietni par nopietno: Zemes stundai veltīts komēdijas vakars

Šogad 23. martā pulksten 20.00 Pasaules Dabas Fonds aicina uz Zemes stundai veltītu komēdijas vakaru ar stand-up komiķu un improvizatoru dalību “Būtu bēdīgi, ja nebūtu tik smieklīgi”, kas norisināsies Rīgā, kultūras namā “Atmoda”. Ar izrādes starpniecību tās rīkotāji aicina uz dialogu par to, kā dažādos veidos ir iespējams runāt par sabiedrībai svarīgām tēmām.

Pēdējo gadu laikā pasaulē notiekošās krīzes un kara apstākļi ir ietekmējuši daudzus cilvēkus ne tikai tiešā veidā, bet arī netieši – cilvēkus piemeklē trauksme, bezspēcības sajūta, nogurums un informatīvā pārslodze. Tomēr nav iespējams par šiem svarīgajiem jautājumiem nerunāt. Komēdija var būt veids, kā uzsākt atklātu dialogu par sarežģītiem, nopietniem jautājumiem un dažkārt pat veicināt pilsonisko aktivitāti.

Pasaules Dabas Fonda klimata programmas vadītāja Katrīna Madara Stadgale uzsver: “Daudzi no mums jūtas apmulsuši, trauksmaini vai atsvešināti klimata un dabas krīzes mēroga dēļ. Strādājot ar šiem tematiem ikdienā, mēs pamanām un labi saprotam emocionālo slodzi, ko uzliek šo globālo izaicinājumu apjoms un šķietamā neatrisināmība – it īpaši tas ir raksturīgi jauniešu vidū. Ir ļoti svarīgi atzīt šo problēmu un meklēt veidus, kā sarunāties pieņemoši un daudzveidīgi. Zemes stunda ir globāls vienotības brīdis, kad ikviens var iestāties par pozitīvām pārmaiņām.”

Neraugoties uz zinātnisko datu un novērojumu viennozīmīgo pārsvaru, sabiedrībā joprojām nav plaša atbalsta rīcībai pret arvien pieaugošo klimata un dabas krīzi. Pasaules Dabas Fonds šogad Zemes stundas ietvaros aicina kopīgi meklēt jaunus veidus, kā stāstīt un kā sarunāties par šīm tēmām, sniedzot atbalstu un iedvesmu rīcībai, kas tik ļoti nepieciešama pārmaiņu radīšanai.

Komiķi Kalvis Troska, Kaspars Žilins, Aleksandrs Guzenko, Jānis Kreičmanis no “Comedy Latvia” un improvizatoru duets Valdis Sils un Dzintars Rožkalns sagatavojuši īpašu klimata un dabas tēmai veltītu komēdijas izrādi. Sasāpējušie klimata un dabas jautājumi izrādē tiks aplūkoti no mazāk ierasta skatupunkta, kas var kļūt par pamatu jaunām idejām un radīt tik ļoti nepieciešamo kopības sajūtu. Pasākums norisināsies 23. martā pulksten 20.00 k/n “Atmoda”, Stabu ielā 10. Ieeja pasākumā ir bez maksas, bet vietu skaits ierobežots.

Zemes stundas vakarā tiks apbalvoti Klimata vēstnieka konkursa laureāti. Konkursa mērķis šogad izcelt tos cilvēkus, kas nebaidās par klimata un dabas krīzi runāt skaļāk sabiedrības vai kopienas līmenī. 

23. martā no pulksten no 20.30 līdz 21.30 ikviens ir aicināts izslēgt gaismas uz vienu stundu un veltīt šo stundu Zemei. Tas ir brīdis, kurā ikviens var izvērtēt, kādas izmaiņas savā dzīvesveidā varētu ieviest, lai dzīvotu planētai draudzīgāk: pārskatīt savas mājvietas energoefektivitāti, iepazīties ar produktiem, kas ir videi draudzīgāki, mainīt savus ikdienas iepirkšanās un ēšanas paradumus, interesēties un izglītot sevi par vides, klimata un dabas jautājumiem. Ar ieteikumiem iespējams iepazīties Pasaules Dabas Fonda mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

DALIES!

Palīdzi mums izplatīt šo ziņu